Opublikowano

DSC03662

Jak się macie? W przedszkolu pustka i cisza bez Was:( I na to wygląda, że niestety tak jeszcze długo pozostanie, ale to dla dobra nas wszystkich:) Kochani postaramy się w miarę możliwości w tym czasie uzupełniać zaległości na stronie, oraz zamieszczać propozycje zajęć i zadań, ciekawe linki itd. – więc zapraszamy – zaglądnijcie tu czasem ze swoimi Rodzicami:)

Ponadto proponujemy dla chętnych Skrzacików formę dzielenia się swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu na stronie internetowej. Zainteresowane Rodzinki prosimy o nadsyłanie zdjęć np wykonanej pracy plastycznej, sposobu zabawy, gry itd. na utworzony w tym celu adres e-mail: stan.gry@wp.pl  Zdjęcia te będą umieszczane na stronie, a gdy wrócimy do przedszkola będą wyświetlane w holu. Planowany jest też dyplom pamiątkowy:) Jednocześnie informujemy, że zgodą na publikowanie ww prac jest już ich przesłanie na wymieniony adres.

Kochani chętnych zapraszamy do zabawy:) Zdajemy sobie sprawę z nadmiaru obowiązków w domu, ale w miarę możliwości zachęcamy do poświęcenia chwilki dla Skrzacików. Jesteśmy pewne, że dzieci nie jeden raz zaskoczą swoich bliskich tym, co potrafią zrobić, swoim zaangażowaniem i pomysłowością:)

Zachęcamy przede wszystkim przez ten czas wspólnego pobytu kłaść największy nacisk na umożliwienie dzieciom doskonalenia swoich umiejętności samoobsługowych: samodzielnego ubierania się, spożywania posiłków, wiązania butów, zapinania guzików, zasuwanie zamka itd. Zachęcamy też do angażowania dzieci do pomocy w drobnych pracach domowych: sprzątaniu po zabawie, odkurzaniu, zamiataniu, nakrywaniu do stołu, robieniu kanapek itp. Proponujemy również wykonanie z dzieckiem dzienniczka zdobytych umiejętności, wykonanych zadań itp, najlepiej w takiej formie żeby dziecko samo mogło zaznaczać w nim swoje postępy. A może nawet kliknąć szybko zdjęcie telefonem na udokumentowanie Waszych działań:) A kto już na prawdę nie ma czasu – to przynajmniej zbierać prace do teczki, by pokazać je kiedyś innym Wesołym Skrzatom:)

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie i życzymy wiele radosnych chwil, pomysłów, wesołych rodzinnych zabaw i jednocześnie spokoju, wzajemnej cierpliwości, a przede wszystkim zdrowia:) Nie damy się!