z-kart-historii

Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Skrzaty” w Nowym Sączu powstało w 1995 roku na bazie zlikwidowanego Miejskiego Przedszkola Nr 9. (fot: w lewym górnym rogu budowa nowego przedszkola – pocz. lat 70 źródło)

Przedszkole posiada atrakcyjną lokalizację: mieści się przy ulicy Generała Grota Roweckiego 11, znajduje się w centrum jednego z osiedli (Przydworcowe) , z dala od głównych ulic, co zapewnia spokój naszym dzieciom.

Przedszkole jest budynkiem wolnostojącym jednopiętrowym, wybudowanym z pierwotnym przeznaczeniem na placówkę oświatową dostosowaną dla dzieci. Posiada duży ogród, w którym rośnie wiele drzew i krzewów przeplatanych alejkami. Każde dziecko może tu dla siebie znaleźć właściwe miejsce według swojej potrzeby aktywności. Ogród wyposażony jest w różnorodny sprzęt do zabaw ruchowych, m.in. zjeżdżalnie, piaskownice, drabinki, huśtawki. Szczególną atrakcją dla dzieci jest niewielka górka znajdująca się w ogrodzie – wspaniałe miejsce do wybiegania się latem lub zjeżdżania na sankach czy jabłuszkach w zimie. Nie brak też wolnej przestrzeni – dużego trawnika, miejsca na granie w piłkę lub leniuchowanie, czy też piknikowanie na kocykach.

dsc04074

W budynku znajdują się:

  • Na parterze – duża szatnia, 2 sale zajęć i zabaw dla Maluszków i Krasnalków, sala zajęć dodatkowych (w której odbywają się m.in zajęcia logopedyczne, konsultacje i porady psychologa, zajęcia j. angielskiego).

W szatni każde dziecko ma swoją półkę, wieszak i miejsce na obuwie oznaczone konkretnym symbolem graficznym.

  • Na pierwszym piętrze – 3 sale zajęć i zabaw dla Średniaków, Zuchów i Starszaków, pomieszczenia administracyjne i sanitarne, kuchnia z zapleczem.

 

Budynek i pomieszczenia placówki stwarzają warunki aktywności, zabawy i wypoczynku dzieci. Sale dydaktyczne są przestronne, funkcjonalne i bezpieczne; wyposażone w nowoczesne meble posiadające atest oraz materiały i zabawki sprzyjające aktywnej zabawie i uczeniu się dzieci. Kolorowe krzesełka i stoliki są dostosowane wielkością do potrzeb rozwojowych dzieci. Duża przestrzeń pomieszczeń i wyłożone w nich wykładziny pozwalają na swobodne zabawy. Dzięki możliwości łączenia dwóch sal na piętrze, uzyskujemy dużą przestrzeń tworząc tym samym salę widowiskową na specjalne uroczystości. Sale posiadają przestrzenne łazienki, w których każde dziecko ma możliwość zachowania intymności w korzystaniu z toalety. Łazienki i pomieszczenia przedszkola wyposażone zgodnie z procedurami w dozowniki płynów dezynfekujących oraz jednorazowe ręczniczki.

s

Wyposażenie kuchni spełnia wszystkie normy zgodnie z wymaganiami UE, co sprzyja przygotowywaniu własnych, zdrowych i smacznych posiłków dostosowanych do żywienia dzieci w  wieku przedszkolnym.

Dbałość o każdy szczegół wyposażenia i otoczenia placówki, wykonywane na bieżąco remonty oraz spełnianie wszelkich wymogów BHP, przyczynia się do bezpiecznego, radosnego i w pełni edukacyjnego pobytu dziecka w przedszkolu.